Kia’nın Yeni EV6 Tam Elektrikli Modeli Hakkında Tüm Detaylar

Kia’nın Yeni EV6 Tam Elektrikli Modeli Hakkında Tüm Detaylar

Elektrikli otomobil dünyasında imza niteliği taşıyacak özelliklerle donatılan Yeni Kia EV6, Kia’nın karakteristik detaylarını da üzerinde taşıyor. Yeni Kia EV6 uzun menzilinden güçlü motoruna, geniş iç hacminden göz alıcı dış tasarımına kadar tüm yönleriyle dikkat çekiyor. Peki, Avrupa’da sürücülerle buluşan Yeni Kia EV6, Türkiye'ye ne zaman gelecek?
 

Kia’nın Elektrikli Otomobil Dünyasındaki Yeri
 
Kia elektrikli araba dünyasına EV6 ile güçlü bir giriş yaptı. Türkiye’de de satışa sunulan bu yeni nesil otomobil, elektrikli araç kullanıcılarının da Kia farkını yaşamasını sağlayacak. Üstelik Yeni Kia EV6, elektrikli araçların daha hızlı ve esnek bir şekilde geliştirilmesine olanak sunan Elektrik-Küresel Modüler Platformu’nu (E-GMP) esas alarak geliştirilen ilk elektrikli Kia modeli olarak da öne çıkıyor.
 

Yeni Kia EV6 Tam Elektrikli Otomobil

Kia’nın tam elektrikli modeli olan EV6 hem tasarımı hem de geliştirilmiş teknolojileriyle kullanıcılara sürüş keyfi yaşatıyor. Elektrikli motoruyla da emisyonsuz bir şekilde otomobil kullanmayı mümkün kılıyor. Üstelik bu modelin Prestige ve GT-Line olmak üzere iki farklı versiyonu kullanıcılara sunuluyor.
 

Yeni Kia EV6 Prestige versiyonunda 19” jantlar yer alıyor. Vegan deri koltukların bulunduğu bu versiyonda siyah, gri ve yeşil döşeme rengi seçenekleri mevcut. Araç 8 farklı gövde rengiyle satışa sunuluyor.
 

Yeni Kia EV6 GT-Line ise özel dış detaylarıyla fark yaratıyor. 20” jantlarla donatılan bu versiyonda çift renk deri döşeme tercihi yapılabiliyor. İki versiyon arasında yan marşpiyel, çamurluk, tampon, hava girişleri ve jant gibi bölgelerdeki tasarım farkları göze çarpıyor.
 

Fark Yaratan Yeni Kia EV6’nın Öne Çıkan Özellikleri
 
 

Elektrikli crossover sınıfındaki Yeni Kia EV6, özellikleri ile yeni bir sürüş deneyimi sunuyor. Yüksek sürüş pozisyonuyla sürücülere güvenli bir konfor alanı yaratıyor. Yolcuların konforunu ise E segmenti seviyesindeki yolcu alanı sağlıyor.
 

Yeni Kia EV6’nın donatıldığı her bir özellik, aracı sınıfının en iyileri arasına sokuyor. Gelişmiş motoru, uzun yol yapma konusunda yüksek performans gösteriyor. Güvenli sürüş sağlayan yeni teknolojilerin yanında multimedya özellikleri de sürüş keyfini artırıyor.
 

İç Mekanda Geniş Yolcu Kapasitesi ve Bagaj Hacmi

Aracın iç mekânı hem sürücüler hem de yolcular dikkate alınarak dizayn edildi. 5 kişilik oturma kapasitesi bulunan Yeni Kia EV6, ailece ya da arkadaş gruplarıyla çıkılan yolculukları daha konforlu bir hâle getiriyor.
 

Geniş bir bagaja hemen her yolculukta ihtiyaç duyulabiliyor. Yeni Kia EV6 da toplamda 572 litrelik bagaj hacmi sunuyor. 490 litrelik bagaja 20 litrelik ön bagaj eşlik ediyor. Katlanır arka koltuklar ise bagaj hacmini neredeyse iki katına çıkarıyor.

Yedek parça ve çıkma orijinal ürün satışında çözüm ortağınız...

  • Honda Honda
  • Hyundai Hyundai
  • KiaKia